Powrót Powrót

Minimalistyczny apartament z wyjątkową selekcją oświetlenia | Proj.: we’re architects

Architekci z biura we’re architects zaproponowali inwestorowi dość nietuzinkowe połączenie japońskiego minimalizmu z kosmopolityczną architekturą Australii. Natomiast na dobór barw wpłynęła pamiątkowa akwarela z widokiem ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, która miała zawisnąć w nowym mieszkaniu. Świetnym uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji jest oświetlenie marki StenLight.

Inwestor chciał, aby wnętrze zostało urządzone w minimalistycznym stylu z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Istotne było również stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, którą będzie można adaptować do zmieniających się z upływem czasu potrzeb. Selekcja oświetlenia zaproponowana przez architektów, idealnie dopełniła aranżacje mieszkania. Część dzienną oświetlają białe  projektory na szynoprzewodzie, które stapiają się z powierzchnią sufitu. Do wąskiego korytarza wybrano oprawy natynkowe MR Cute Round. Natomiast ważną dla właściciela pamiątkę - obraz, akcentuje oprawa z ruchomą głowicą Miss Flexy. W łazience również wykorzystano oświetlenie SternLight. Tutaj zainstalowano model Surface. 

Głównymi inspiracjami dla architektów była niezwykle fascynująca swoją niepodważalną konsekwencją, minimalistyczna architektura japońska oraz kosmopolityczna, architektura australijska. Jednak wybór materiałów i kolorów spowodował, że wnętrze jest przytulne i sprzyja relaksowi. 

Projekt wnętrza: we’re architects

www: www.wearearchitects.pl

Projekt wnętrza w dobrym świetle | proj. Dezeen Architekci