Powrót Powrót

Zadbaj o środowisko naturalne z marką SternLight

Świadomość ekologiczna opiera się na dwóch filarach: wiedzy oraz czynnej postawie. W SternLight wierzymy, że działania na rzecz środowiska, zaczynają się w naszych domach, dlatego proponujemy oprawy oświetleniowe, wyposażone w ledowe źródła światła. 

Oświetlenie ledowe nie emituje ciepła

Pierwszym ważnym plusem ledowego źródła światła jest fakt, że nie emituje ciepła. Co to oznacza w praktyce? Ledy w przeciwieństwie do oświetlenia tradycyjnego generują niewielkie ilości energii cieplnej z racji ich wysokiej wydajności. Wytwarzana energia w większości jest przetwarzana i zamieniana w światło. Dzięki temu, że ledowe źródła, świecąc nie emitują ciepła, pobierają znacznie mniej energii niż te tradycyjne (na przykład halogeny).

Znakomita efektywność ledów

Ledy pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła. Podczas, gdy zwykła żarówka w ciągu godziny zużywa 70W, dioda LED do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzebuje zaledwie 9 - 10W. W efekcie, pomimo że za ledowe źródła światła musimy jednorazowo zapłacić więcej, ostatecznie i tak oszczędzamy. W związku z tym, że pobierają mniej energii są znacznie tańsze w eksploatacji. Tę różnicę najlepiej widać w miejscach, gdzie na oświetlenie wydaje się większe sumy, na przykład w galeriach handlowych czy butikach. Domowy budżet również odczuje różnicę, gdy zaczniemy używać ledów zamiast tradycyjnych żarówek.

Długowieczność ledów

Każdy, kto dba o środowisko naturalne ma świadomość wyzwania, jakim jest zanieczyszczenie środowiska. Konsumpcyjny styl życia niestety bardzo przyczynia się do narastania tego problemu. Wedle zasady pracy od podstaw, każdy powinien indywidualnie dbać o to, aby zanieczyszczeń nienadających się do recyklingu, było jak najmniej. Dzięki długowieczności ledów możemy świadomie przyczynić się do “ratowania” naszej planety.

Ledy są przyjazne dla środowiska naturalnego

Do produkcji ledów nie używa się szkodliwych dla środowiska substancji. Korzystając z ledów, nie tylko generujemy mniej odpadów, ale też są mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Ledowe źródła światła w 100% nadają się do recyklingu.

SternLight - oświetlenie stworzone do nowoczesnych wnętrz