Powrót Powrót

Outdoorowe inspiracje z oprawami zewnętrznymi SternLight

Kiedy przed projektantami SternLight stanęło zadnie stworzenia koncepcji oświetlenia zewnętrznego, od razu pojawiała się myśl o wdrożeniu do oferty linii opraw outdoorowych. Tak, do rodziny SternLight dołączył projektor UNI oraz seria lamp stołowych Lampiris, które odporne są na czynniki atmosferyczne, deszcz, a także niską i wysoką temperaturę.

Letni wieczór z Lampiris

Myśl, która towarzyszyła powstawaniu serii Lampiris, był letni wieczór za miastem oraz budujące nastrój, migoczące światło – niczym to, wytwarzane przez świetliki. Właśnie od tych niezwykłych owadów wzięła się nazwa kolekcji. Lampyris noctiluca to przedstawiciele z rodziny świetlikowatych, jedynej rodziny owadów, która ma zdolność do bioluminescencji w ciemności. Potocznie nazywane robaczkiem świętojańskim, w dojrzałej postaci pojawiają się w maju. Do sierpnia, a nawet września, podczas ciepłych wieczorów i nocy odbywają loty, które znamy jako błyszczące punkciki. Podobny efekt pragnęliśmy osiągnąć, myśląc o koncepcji oświetlenia zewnętrznego, które umila chwile spędzone w outdoorze. – podkreśla Wojtek Mantur – brand manager SternLight.

Rodzina świetlików

Na kolekcję Lampyris składają się trzy modele, dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych: białej oraz czarnej. Co ważne, posiadają podwyższoną klasę szczelności IP65, dzięki czemu nie uszkodzi ich deszcz. Model Fausis stanowi minimalistyczną odpowiedź na tradycyjne latarenki. Aluminiowa ramka z ledowym oświetleniem w górnej części, posiada gumowy uchwyt, pozwalający na swobodne przenoszenie oprawy. Wersję Fausis S, można doposażyć w dodatkowe akcesorium w postaci uchwytu, montowanego do ściany. Pozwala on na powieszenie latarenki w dowolnym miejscu.

POZNAJ LINIĘ LAMPIRIS

UNI – UNIWERSALNOŚĆ I UNIKATOWOŚĆ

Oprawa zewnętrzna UNI charakteryzuje się trwałością i szerokim spektrum zastosowań. Sprawdzi się w ogrodzie, jak i na elewacjach budynków, podkreślając piękno architektury. Posiada projektor LED ze zintegrowanym źródłem światła o temperaturze barwowej 3000K. Dzięki klasie szczelności IP65 jest wyjątkowo odporna na czynniki atmosferyczne, a zakres jej pracy wynosi od -20 do +50 stopni Celsjusza. Ponadto UNI wyposażono w wysokiej jakości zasilacz oraz oprawę o dużej odporności na uderzenia i inne zewnętrze uszkodzenia mechaniczne (IK06). Natomiast regulowana, wychylna i obrotowa główka, pozwala ustawić oprawę pod różnymi kątami i kierunkami. UNI wzbogaci aranżację ogrodową oświetlając zieleń lub drzewa. Za sprawą opraw, można także zbudować wyjątkową iluminację architektury, bez względu na to czy mamy do czynienia z budynkiem prywatnym czy komercyjnym.

ZOBACZ OPRAWĘ UNI

Sztuka światła w łazienkach zainspirowanych naturą | Proj.: Lumè design studio