Powrót Powrót

Mieszkanie inspirowane architekturą Podlasia | Proj. Jacek Tryc

Architektura na Podlasiu zachwyca nie tylko charakterystycznymi rzeźbionymi w drewnie zdobieniami, które przybija się do naroży budynków. Domy tworzą tu harmonijne kompozycje, nadające tej części Polski niepowtarzalny, sielski styl. Stylizowane mieszkanie dla trzech osób, znajduje się jednak w Warszawie, na terenie zrewitalizowanej zabytkowej fabryki na Białołęce.

Projekt wnętrz to dzieło architekta Jacka Tryca, powstałe we współpracy z Angeliką Kłos. Zdjęcia wykonał Tom Kurek. Wnętrze wpisuje się w coraz modniejszy nurt łączenia starych tradycji ze zdobyczami współczesności, trend, z którym mamy do czynienia obserwując sztukę użytkową, grafikę czy architekturę. Od samego początku współpraca pomiędzy inwestorami i architektem układała się bez zarzutów, opierając się na zaufaniu i zrozumieniu potrzeb mieszkańców. Wspólnie szukano środków wyrazu, które mogłyby jak najpełniej oddać klimat Podlasia. Inwestorzy pochodzą ze wschodniej Polski, a Jacek Tryc spędzał tam w dzieciństwie wakacje i do tej pory chętnie powraca w tamte strony.

Nowoczesny dodatek

Jakość wykorzystanych produktów gwarantują wybrane przez architekta marki. Między innymi jest to SternLight, występujący w roli oświetlenia głównego. Kuchnie oświetlają oprawy MR Cude round, w łazience znalazły się IO o podwyższonym stopniu szczelności, natomiast w sypialni wykorzystano funkcjonalny system magnetyczny ARCHLINES. 

Zobacz jak dobrać oprawy do łazienki

Projekt: Jacek Tryc we współpracy z Angeliką Kłos

Zdjęcia: Tom Kurek

Aranżacje inspirowane światłem