Powrót Powrót

Sztuka światła w łazienkach zainspirowanych naturą | Proj.: Lumè design studio

Osiedle niewielkich domów jednorodzinnych w spokojnej dzielnicy Krakowa to miejsce, w którym ma zamieszkać młoda rodzina z dwójką dzieci. Przestrzeń ich nowego miejsca do życia zaprojektowała Karolina Michalkiewicz-Kasina z Lumè design studio. Architektka w koncepcji łazienki zainspirowanej naturą, wykorzystała jeden ze swoich ulubionych rozwiązań oświetleniowych - system magnetyczny ARCHLINES od SternLight.   

Idealne światło w każdej przestrzeni

Podczas tworzenia koncepcji wnętrz, architektka dużo uwagi poświeciła łazienkom. Miałby to być miejsca, które oczywiście będą spełniać swoją funkcję, ale przy tym będą cieszyć oko. Bazą wnętrz są ciepłe barwy, beże, złamana biel, drewno i tekstury kamienia. Łazienka dla gości, znajdująca się na parterze, została podzielona kolorami płytek na dwie strefy: prysznica oraz WC z umywalką. Pierwszą podkreślają białe płytki cegiełki o mocno zróżnicowanej tonacji, zestawione jasnymi płytkami o teksturze kamienia. Natomiast cześć druga jest ciemniejsza w spektrum brązów i beży, którą dekoruje lustro w formie półkola oraz złota armatura. Granicę między tymi dwoma strefami dodatkowo wyznacza system magnetyczny Archlines od marki SternLight. Przechodzi on przez ścianę i biegnie po suficie. Architektka dobrała do niego oprawy Spot S, Stripe oraz Dots.

Zobacz oprawy dedykowane do systemu ARCHLINES

Oświetlenie z podwyższonym stopniem szczelności

Punkt fokusowy łazienki na piętrze stanowi piękna tapeta ze wzorem liści. Strefa wanny została podkreślona płytami o ciekawej teksturze, nawiązującej do japońskiej sztuki ręcznego zdobienia powierzchni drewnianych. Natomiast pod prysznicem znalazły się płytki w złamanej bieli z teksturą kamienia. Nie mogło tu zabraknąć profesjonalnego oświetlenia o podwyższonym stopniu szczelności , które znajduje się w ofercie SternLight. Oprawy o podwyższonym stopniu szczelności IP54, mogą zostać wykorzystane w każdym miejscu łazienki. Stopień ten gwarantuje również, że oprawy nie uszkodzą krople wody padające z dowolnego kąta, a także nie wniknie do niej pył w ilościach zakłócających pracę urządzenia.

Zobacz oprawy przeznaczone do łazienki

Projekt: Karolina Michalkiewicz-Kasina | Lumè design studio

WWW: https://lumestudio.pl/

Klasyczny apartament oświetlony oprawami SternLight | Proj.: Anita Kruk