Powrót Powrót

Blunami -  oprawa oświetleniowa symulująca światło słoneczne

Naturalne funkcjonowanie człowieka jest zgodne z rytmem przyrody. Zauważmy, że kiedyś to wschodzące słońce mówiło o tym, że zaczyna się nowy dzień, a jego zachód skłaniał do odpoczynku. Jednakże światło nie tylko pomaga poznać obrazy otaczającego świata. To ono reguluje nasz sen, bierze udział w przyswajaniu i produkcji witamin a także dba o odpowiednią gospodarkę hormonalną oraz dobre samopoczucie. A co w sytuacji, gdy jesteśmy pozbawieni odpowiedniej ilości naturalnego światła?

,,Blunami" by SternLight sposobem na niedobór światła słonecznego

Sposobem na niedobór naturalnego światła i zarazem na uniknięcie negatywnych skutków tej sytuacji jest oprawa oświetleniowa ,,Blunami" by SternLight. Jako jedyna symuluje światło słoneczne i nieboskłon. Jej największą zaletą jest to, że emituje światło możliwie najbardziej zbliżone do tego słonecznego. Oprawa oświetleniowa ,,BLUNAMI" ma podwyższony współczynnik oddawania barw na poziomie 98,5%. Dla porównania słońce ma ten sam współczynnik na poziomie 100%. W przypadku zwykłych LED-ów jest to 80%.

Zastosowanie ,,Blunami"

Oprawa ta znajduje zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach pozbawionych okien i tym samym światła słonecznego. Jednakże nie tylko w tak oczywistych sytuacjach owe panele się sprawdzają. Ze względu na właściwości lecznicze i korzyści wynikające z dobrego samopoczucia związane z naturalnym oświetleniem, doskonale odnajdą się w różnorakich placówkach służby zdrowia, domach opieki, szpitalach itp.

Warto przy tym dodać, że światło, praktycznie identyczne jak to naturalne, pobudza efektywność, kreatywność i czujność. Przy takim oświetleniu mniej się męczymy i nie czujemy znużenia. W związku z tym ,,BLUNAMI” doskonale sprawdzi się w biurach i coworkingach. Te wszystkie cechy są cenne również w przypadku placówek edukacyjnych. Właściwości odprężające naturalnego światła docenią również wszyscy klienci hotelów, basenów i ośrodków spa. Należy wspomnieć także o przestrzeniach komercyjnych, takich jak chociażby galerie handlowe. W ekskluzywnych butikach czy perfumeriach, w których są wykonywane makijaże i dopasowywane kosmetyki (na przykład do odcienia skóry), bardzo ważne jest to, aby barwy były widziane tak jak w świetle dziennym.

Dla kogo oprawa ,,Blunami"?

Właściwości oprawy oświetleniowej ,,Blunami" tak naprawdę doceni każdy. Wynika to z podstawowej potrzeby naturalnego światła we wnętrzu, które – jak się okazuje – nie tylko wpływa na dobre samopoczucie czy nastrój.

Cel? Zminimalizowanie negatywnych skutków zaburzonego rytmu dobowego, który często objawia się nieregularnym snem, apatią czy nawet depresją. Rozregulowanie systemu dobowego jest spowodowane brakiem odpowiedniego dostępu do światła dziennego. Panele ,,Blunami” odpowiadają na tę potrzebę w optymalnym stopniu.

Od strony aranżacyjnej, warto wspomnieć o tym, że oprawy oświetleniowe ,,Blunami” pomagają tworzyć jasne i przestronne wnętrza. Nawet jeśli mamy do zaprojektowania kompaktową kawalerkę 35 m2, taki produkt może okazać się na wagę złota. Prawdopodobnie wszyscy wiemy, jak dużym wyzwaniem jest zaaranżowanie ciągu komunikacyjnego, kuchni, albo łazienki pozbawionej okna. Oprawa ,,Blunami" w takich sytuacjach spisuje się doskonale. Warto zauważyć, że w naturalnym świetle wszystko prezentuje się o wiele lepiej – wnętrza również.

Oprawa ,,Blunami" by SternLight

Światło słoneczne na wagę złota

Oprawa ,,Blunami" by SternLight to niszowe i przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie wybiegające w przyszłość. To w połączeniu z właściwościami podnoszącymi jakość życia, czyni oprawę dobrem luksusowym i co za tym idzie – stosunkowo kosztownym.

Luksusem możemy nazwać także odpowiedni dla funkcjonowania człowieka dostęp do światła dziennego. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób narzeka na ogólne złe samopoczucie, którego źródła nie jest w stanie zidentyfikować. Naukowcy są zgodni - wiele z tych problemów spowodowanych jest przez rozregulowanie naturalnego rytmu dobowego, co z kolei jest konsekwencją braku odpowiedniego dostępu do światła dziennego.

Co ciekawe w skład spektrum emitowanego światła przez oprawę ,,BLUNAM"I wchodzi także promieniowanie podczerwone, które wpływa na:

  • kondycję naszej skóry;
  • metabolizm;
  • poprawę krążenia krwi.

Nowoczesna technologia

W oprawie oświetleniowej ,,Blunami" została zastosowana technologia LED składająca się z ośmiu różnych źródeł światła o zróżnicowanej temperaturze barwowej i współczynniku oddawania barw. To w konsekwencji przekłada się na jak najwierniejsze odzwierciedlenie spektrum światła słonecznego. Specjalistyczny system optyczny tworzy wrażenie przestrzeni pomiędzy niebem a słońcem.
 
Technologia najlepiej naśladująca światło słoneczne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych diod LED oraz odpowiedniej konfiguracji emisji światła niebieskiego i czerwonego, wpływa na zatrzymanie lub pobudzenie uwalniania melatoniny. Tym samym dodaje energii albo pomaga spokojnie zasnąć, wspierając naturalny rytm dobowy człowieka.
 
Jeśli chodzi o system sterowania, to jest tu możliwa regulacja za pomocą panelu ściennego lub z poziomu smartfona / tabletu opartego na systemie Android lub IOS za pomocą dedykowanej aplikacji. Inteligentne systemy sterowania pozwalają dopasowywać oświetlenie do zmiennych potrzeb użytkowników przestrzeni.

Blunami by SternLight

Oświetlenie do łazienki – oprawy SternLight o podwyższonym stopniu szczelności