Powrót Powrót

Montaż systemu ARCHLINES krok po kroku z House Loves

Karolina Zagrodzka – projektantka wnętrz, inżynier budownictwa oraz fotografka, prowadzi jeden z największych blogów wnętrzarskich w Polsce. House Loves to strona pełna rzetelnych postów poradnikowych, szczegółowych turtoriali oraz pięknych wnętrz. W jednym z najnowszych projektów NYLOFT, znalazł się system oświetlenia magnetycznego ARCHLINES. 

Wybór systemu ARCHLINES

Projektantka zwraca uwagę na to, że do głównego i często dekoracyjnego oświetlenia zawsze potrzebne jest dodatkowe, bardziej punktowe. Dzięki niemu podkreślimy klimat pomieszczenia i znajdujące się w nim elementy. Pozwoli to również na doświetlenie ciemnych części pokoju czy będzie dodatkowym źródłem światła do czytania lub pracy. Projekt NYLOFT poza tym, że jest mocno industrialny, łączy w sobie również nowoczesne rozwiązania i proste linie. Właśnie dlatego wybór oświetlenia dodatkowego padł na ARCHLINES. System z jednej strony wprowadza loftowy charakter za sprawą magnetycznych szyn i kierunkowych spotów, a z drugiej jest modułowy i można nim sterować bezprzewodowo.

"Tego typu rozwiązanie daje możliwość łatwej zmiany kierunków i aranżacji strumienia światła. System Archlines jest do tego idealny, a dodatkowo nie ogranicza na przyszłość. W magnetyczną listwę można wpinać różne oświetlenie, różne oprawy czy listwy i przy założeniu, że salon mojej siostry będzie jeszcze ewoluował – to idealna koncepcja. ARCHLINES to nic innego jak fantastyczne rozwiązanie, które powoduje, że można samodzielnie przycinać, wydłużać i składać wg swoich potrzeb. To jak klocki, które pięknie złożone ze sobą będą zdobić sufit w domu."

Montaż ARCHLINES krok po kroku

Wybór profili magnetycznych do systemu ARCHLINES jest dość duży. Natomiast w projekcie NYLOFT zdecydowano się na typ natynkowy, czyli w całości widoczny i przykręcany bezpośrednio do sufitu. Jak podkreśla projektantka, montaż samych opraw jest banalny i nie wymaga żadnych narzędzi:

"(…) listwy są magnetyczne i oprawy możemy zamontować, po prostu wklikując je w dowolne miejsce na długości profilu. Daje to również sporo możliwości do zmiany aranżacji pomieszczenia w przyszłości; w każdej chwili bez konieczności korzystania z usług elektryka możemy dowolnie przestawiać oprawy lub uzupełnić układ o kolejne."

ARCHLINES zainstalowano w salonie między ścianą telewizyjną a sofą oraz za sofą, w tak zwanym ciągu komunikacyjnym. Spoty podkreślają piękną ceglaną ścianę, a także dają dodatkowe światło do czytania na fotelu. Instalacja zaproponowana przez Karolinę Zagrodzką jest jednym z elementów całej koncepcji oświetlenia tego pomieszczenia, natomiast jak sama pisze, w niektórych aranżacjach może odgrywać znacznie większą rolę.

ZOBACZ FILMIK UKAZUJĄCY MONTAŻ SYSTEMU ARCHLINES

Montaż systemu ARCHLINES krok po kroku na blogu House Loves: OŚWIETLENIE SZYNOWE ARCHLINES W SALONIE - PROJEKT NYLOFT

Oprawa zewnętrzna UNI - synonim uniwersalności